Vanilya Kutu Nedir?Vanilya Kutu Hakkında

Vanilya Kutu Aboneliği Nedir?

Vanilya Kutu aboneliği ile cilt bakımından, saç bakımına, makyaj malzemelerinden parfüme kadar birçok markanın en iyi kozmetik ürünlerinin 4-5 adet mini boyu her ay evinize gelir. Aboneliğinizi başlattığınızda satın almayı düşündüğünüz ürünleri deneyerek keşfetme imkânı bulursunuz.

Gönderdiğiniz ürünler hangi boy?

Birkaç kere deneyebileceğiniz ve bir süre kullanabileceğiniz boy ürünler gönderilir. Bunlar kimi zaman deneme boyu, kimi zaman mini boy, kimi zaman seyahat boyu ve bazen de orijinal boy ürünlerden oluşur.

Kutudan ne çıkacağını önceden söylüyor musunuz? Seçebiliyor muyum?

Sürpriz, eğlencenin en büyük parçası! İşte bu yüzden ürünler elinize geçene kadar gizli tutuyoruz. Ürünler gönderildikten sonra sitemizde tüm geçmiş ayın gönderimlerini bulabileceksiniz.

Gönderimler kişiye özel mi?

Abone olurken sizden bir güzellik profili doldurmanızı istiyoruz, bu profilde bizimle paylaştığınız bilgilere uygun ürünler gönderiyoruz. Yaşınız, cilt tipiniz, saç tipiniz ve kullanım alışkanlıklarınızla ilgili bilgilere yer verdiğiniz profilinizi gözden geçirip uygun ürün gönderimi gerçekleştiriyoruz. Bunun yanında, sitemizde yer alan yeni markaların deneme ürünlerine yer veriyoruz.

Herkese aynı ürünler mi gönderiliyor? Arkadaşımın kutusundan farklı ürünler çıktı, neden?

Vanilya Club'ta her ay onlarca farklı marka ve ürünün tanıtımı yapılıyor. Kimi aylarda tüm abonelerimize aynı ürünler veya markalar gönderildiği gibi, çoğu zaman abonelerimizin kutularından farklı marka ve ürünler çıkabiliyor. Bunun en önemli nedeni, kutuların içeriğinin sizler için bir sürpriz kalması. Bunun dışında güzellik profilinizde bize iletmiş olduğunuz bilgiler ve daha önce almış olduğunuz Vanilya Kutular da, alacağınız Vanilya Kutuların içeriklerine etki edebiliyor. Bir ay saç bakımına ağırlık veren bir kutu aldı iseniz, hemen sonraki aylarda farklı kategorilerde ürünlerin size gönderilmesi önceliklendiriliyor.

Gönderilen ürünlerin ne olduğunu anlamadım, ne yapacağım?

Tüm gönderdiğimiz ürünlere ilişkin detaylı bilgiyi sitemizde paylaşıyoruz. Bunun yanı sıra kutularımızda da ürünlerle ilgili bilgi ve kullanım tekniklerini bulabileceğiniz broşür, dergi ve ürün kartları olacak. Bu şekilde ürünleri nasıl kullanacağınızı kolayca öğreneceksiniz. Bilgiler yeterli olmazsa veya sizin sormak istediğiniz özel sorular olursa destek birimimize ulaşabilirsiniz.

Vanilya Kutu gönderimini nerelere yapıyorsunuz?

Tüm Türkiye'ye gönderim yapıyoruz. KKTC'ye gönderim yapamıyoruz.

Vanilya Kutumdan çıkan bir ürünü çok beğendim, nasıl satın alacağım?

Tanıttığımız markaların bazılarının tüm ürün koleksiyonlarına mağazamızdan ulaşabilir ve tam boylarını satın alabilirsiniz. Eğer ürün sitemizde satılmıyor ise, size ürünü nereden ve nasıl alabileceğinize ilişkin gerekli bilgileri paylaşıyor, sizi doğru noktalara yönlendiriyoruz.

Abonelik / Ödemeler / İptal

Vanilya Kutu aboneliğimi nasıl başlatabilirim?

Her ay adresinize gelecek Vanilya Kutular için ayda sadece 65 TL'ye Vanilya Kutu satın alarak aboneliğinizi başlatabilirsiniz.

Vanilya Kutu aboneliğini deneyip öyle karar vermek istiyorum. Nasıl deneyebilirim?

Bir aylık deneme Vanilya Kutu üyeliği için, aylık aboneliğinizi başlattıktan sonra devam edip etmeyeceğinize karar verebilirsiniz. İlk kutunuzu aldıktan sonra aboneliğinizi dilerseniz iptal edebilirsiniz. Bu durumda kredi kartınızdan bir daha ödeme alınmaz ve sonraki kutularımız sizlere ulaştırılmaz. Aboneliğinizi devam ettirmek istemeniz halinde ise, tekrar aktif etmeniz yeterli olacaktır. İptal işlemi gerçekleştirmediğiniz sürece, abonelik aidatı kredi kartınızdan tahsil edilir ve aylık Vanilya Kutularımız size gönderilmeye devam eder.

Vanilya Kutu ödemesi nasıl yapılır?

Ödemeler, kredi kartı (MasterCard ya da Visa) ile alınmaktadır. Aylık abonelik sadece kredi kartı ile yapılabilmektedir.

Abonelik aidatının dışında ekstra ücretler var mı?

Hayır. Yalnızca abonelik aidatını ödüyorsunuz, kargo ve tüm diğer masrafları biz karşılıyoruz.

Aboneliğim otomatik olarak devam ediyor mu, abonelik aidatım kredi kartımdan otomatik mi ödeniyor?

Vanilya Club'a aylık abone olursanız, siz aboneliğinizi dondurmadığınız veya iptal etmediğiniz sürece, her ay kredi kartınızdan abonelik ücreti otomatik olarak tahsil edilir ve Vanilya Kutunuz evinize gönderilir.

Ne zaman ücretlendiriliyorum?

İlk abonelik aidatınız kredi kartınızdan abone olduğunuz an çekilecek ve aboneliğiniz onaylanacaktır. Daha sonra, aboneliğinizi iptal etmediğiniz sürece, kredi kartınızdan abonelik ücretiniz otomatik olarak her ayın ilk haftası içinde tahsil edilir. Ödeme sorunsuz gerçekleşirse, aynı hafta içerisinde kutunuz size ulaştırılır.

Abone olduktan sonra adres/telefon bilgilerimi değiştirebilir miyim?

Evet. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra, hesabım sayfasına girerek, sıradaki gönderim için istediğiniz adres/telefon değişikliklerini yapabilirsiniz. Her ay Vanilya Kutularımız gönderilmeden önce, abonelik bilgilerinizdeki değişiklikler güncellenir ve Vanilya Kutularımız aboneliğinizin en güncel adreslerine gönderilir.

Hediye kartı ile yapılan Vanilya Kutu aboneliği sona erdiğinde ne yapmam gerekiyor?

Hediye kartı ile yapılan abonelikler otomatik devam etmiyor. Hediye kartının geçerli olduğu süre boyunca Vanilya Kutu aboneliği hizmeti alıyorsunuz, paket süresi bitince aboneliğiniz sona ediyor. Elbette hesabınıza giriş yaparak aboneliğinize yeni paket ekleyerek aboneliğinizi kaldığı yerden devam ettirebilirsiniz.

Bir kupon kodum & hediye kartım var, bu kodu nasıl kullanacağım?

Hediye – Kupon kodunu kullanmak için ana sayfamızdaki "Vanilya Club'a katıl" linkine tıklayın ve "Hediye Kodunuzu Kullanın" bağlantısına tıklayın. Hediye kupon kodunuz varsa hiçbir ücret ödemeden aboneliğinizi başlatabileceksiniz.

Kupon kodumu girmeyi unuttum ve aboneliğimi başlattım, ne yapabilirim?

Endişelenmeyin! Yardımcı olmak için her zaman buradayız. İsterseniz bize [email protected] üzerinden e-posta atarak durumu bildirin ve biz gerekli işlemleri yapalım.

Aylık abone oldum ve ilk ödememi yaptım, iptal edebiliyor muyum?

Vanilya Club aboneliğinizi istediğiniz zaman kolayca iptal edebilirsiniz. Bu durumda ödemiş olduğunuz abonelik aidatı, kredi kartınıza geri iade edilir ve Vanilya Kutunuz size gönderilmez.

Aboneliğimi nasıl iptal edebiliyorum?

Vanilya Club aboneliğinizi istediğiniz zaman kolayca iptal edebilirsiniz. Aboneliğinizi sonlandırmak için hesabınıza giriş yaptıktan sonra "HESABIM" sayfasına giderek, "aboneliğimi iptal et" linkine tıklamanız yeterli olacaktır.

Aboneliği dondurmak ile iptal etmek arasında ne fark var?

Aboneliğinizi dondurduğunuz süre boyunca, ödeme yapmazsınız ve istediğiniz zaman yeniden aboneliğinizi aktive edebilirsiniz. Özellikle bir süreliğine evde veya iş yerinde olmayacaksanız aboneliğinizi bu süre boyunca dondurabilir veya abonelik bilgilerinizdeki gönderim adresinizi güncelleyebilirsiniz. Aboneliğinizi iptal ederseniz, bir daha hiç ödeme yapmazsınız ve aboneliğinizi kaldığınız yerden yeniden başlatamazsınız.

Kargo / Teslimat

Abonesi olduğum Vanilya Kutum ne zaman elime geçer?

Vanilya Kutular her ayın ilk haftası içinde gönderilir. Ay içinde başlattığınız aboneliğiniz için, ilk kutu gönderiminiz takip eden ayın ilk haftası içinde olacaktır. Abone olduktan sonra, hesabınıza girişi yaparak "HESABIM" bölümünden size gönderilmiş ve gönderilecek kutuları tarihleri ile birlikte görebilirsiniz.

Kargonun yola çıktığını nasıl anlıyoruz?

Kargonuzun yola çıkıp çıkmadığını hesabınıza giriş yaptığınızda, gönderimleriniz bağlantısından kontrol edebiliyorsunuz.

Hangi kargo firmasıyla çalışıyorsunuz?

Vanilya Kutularınızı Yurtiçi Kargo ile sigortalı olarak gönderiyoruz.

Vanilya Club kutuları nasıl teslim edilir?

Vanilya Club kutuları, Vanilya Kutu aboneliğinde belirtmiş olduğunuz adrese gönderilir. Teslimat kişiye değil, adresedir. Adreste siz veya sizin yerinize kutuyu teslim alan kişinin adı, soyadı ve imzası alınarak kutu teslim edilir.

Kargo takibi yapabiliyor muyum?

Vanilya Club hesabınıza giriş yaptıktan sonra, gönderim detaylarınızda kargonuzun nerede olduğunu direkt takip edebiliyorsunuz. Dilerseniz, aynı ekrandan edineceğiniz Yurtiçi kargo takip kodu ile birlikte, Yurtiçi kargoyu arayarak kargonuzun durumunu öğrenebilirsiniz.

Arkadaşlarıma kutuları ulaşmış, benim kutum henüz gelmedi, ne zaman kutum teslim edilecek?

Vanilya Club olarak tüm Vanilya kutularını kargo firmasında aynı anda teslim ediyoruz. Vanilya kutuları tüm abonelere mutlaka ulaştırılıyor, ancak yaşadığınız bölgeye göre ya da taşıyıcı firmadan kaynaklanan başka sebeplerden dolayı teslimat tarihleri farklılık gösterebiliyor. Genel olarak, her ayın ilk 10 günü içinde kutunuzun teslimatı gerçekleştirilmiş oluyor.