Siparişinizle birlikte ÜCRETSİZ:
  • 0212 211 34 36
  • [email protected]

Kahverengi gözlü ve siyah saçlılar için en uygun göz farı renkleri nelerdir?

11 Ocak 2012 Çarşamba « Tüm Yazılara Dön

Kahverengi gözlü ve siyah saçlılar için en uygun göz farı renkleri nelerdir?

Aslında kahverengi gözlü ve siyah saçlılar için bir ya da iki renk doğru far rengi yoktur. Cilt tonunuza göre, birçok rengi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kahverengi göz ve siyah saça far rengi seçmek

Siyah saçlı ve kahverengi gözlü bayanlar gündüz makyajından gece makyajına, kahve, mavi, yeşil, mor, gül pembesi tonlarını rahatlıkla kulanabilirler. Ayrıca siyah ve gri de kullanabilirler, ancak bu iki rengin vurgu yapmak istenilen yerlerde kullanılması daha doğrudur.

Kahverengiler
Siyah saç ve kahverengi gözlüler, günlük makyajda kahverengi tonlarını rahatlıkla kullanabilirler. Ancak düz, tam kahverengi kullanmak iyi bir fikir değildir, gözü daha küçük ve çökük gösterir. Bunun yerine biraz simi ve parlaklığı olan kahverengileri tercih edin. Ayrıca gerekli bölgeleri aydınlatmak ve öne çıkarmak için krem rengi ve açık altın ve şampanya gibi açık renkler de kullanın.

Maviler
MAvi renk farı taşımak zordur ama emin olun ki buna değer. Doğru ton mavi gözlerinizi canlandırır. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, cilt tonunuzdur. Bazı renk tonları, bazı cilt tonları ile uyumlu değildir.

Buz mavisi, hemen her renk cilt tonu ile uyumlu olan mavidir ve ayrıca siyah saç ile de mükemmel uyum sağlar.

Morlar
Birçok tonu ile mor, kahverengi göz ve siyah saç için mükemmel renk seçimidir. Koyu morlar, gece makyajı için çok doğru bir seçim olacaktır.

Pembeler
Gül pembesi rengi size taze ve feminen bir görüntü kazandırır. Ancak pembe de, mavi gibi, cilt tonunuzun önemli olduğu bir renktir. Çok açık pembeler, eğer koyu tenli iseniz, sizi fazla soluk gösterir. Ancak doğru renk pembe ile çok güzel görünürsünüz.

Yeşiller
Kahverengi gözleri öne çıkarmak için yeşil de mükemmel bir seçimdir. Ayrıca yeşil, spektrumda renk tonunu  maviden kahverengiye geçirdiği için siyah saçın hem sıcak hem de soğuk tonları ile uyum sağlar ve sizin de kendiniz için hangi tonun en uygun olduğunu bulmanıza yardımcı olur.

Gri/Siyah
Gri ve siyah gece için ya da buğulu göz (smoky eye) makyajı yapmak için idealdir. Ancak çok koyu veya düz/tek renk siyah kullanmamaya dikkat edin. Koyu renk göz ve saçta simsiyah far çok aşırı durur. Onun yerine, gümüşümsü tonda, biraz parıltısı olan metalik bir tonunu tercih edin. Bu saçınızı olduğundan da koyu gösterir ve gözleriniz canlanır.

Farklı birçok renk ve ton deneyip test edin
Unutmayın ki kahverengi göz ve siyah saçın birçok alt tonu olur; bu yüzden bazı tonlar diğerlerinden daha güzel duracaktır. Birçok numune ve renk denemeyi unutmayın. Birçok denemeden sonra kendinize en yakışan tonlardan gündüz makyajı için ve gece makyajı için ayrı ayrı 2'şer seçim yaparsanız, makyaj masasında işiniz gerçekten çok kolaylaşır.

 

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:


DÜNYANIN GERÇEK ANLAMDA İLK "ULUSLARARASI GEÇERLİ" DOĞAL VE ORGANİK KOZMETİK SERTİFİKASI

20 Ekim 2014 Pazartesi

NaTrue DÜNYANIN GERÇEK ANLAMDA İLK "ULUSLARARASI GEÇERLİ" DOĞAL VE ORGANİK KOZMETİK SERTİFİKASI  NaTrue Brüksel merkezli oluşturulan dünyanın gerçek anlamda ilk uluslararası geçerli Doğal ve Organik Kozmetik Sertifikası'dır. Bugüne...

Devamını Oku »

Goldwell'den Yeni "Men ReShade" Serisi (Kapatıcı): Beyazları Azaltmanın En Erkeksi Yolu!

16 Mayıs 2014 Cuma

                                   (Baltimore, MD) Haziran 2010-  Goldwell erkek saç bakımındaki en son yeniliğini tanıttı: MEN ReShade. MEN ReSHADE profesyonel saç rengi, erkek müşterilerin...

Devamını Oku »

Kabarık ve Asi Saçlar Üzerinde En Yüksek Kontrolü Uygulayın. Goldwell StyleSign Straight (Düzleştirici) Serisini Sunar!

16 Mayıs 2014 Cuma

     Evde oldukça güzel bir saç; dışarıya adım attığınız anda ise kabarık. Kulağa tanıdık mı geliyor? Özellikle nemin en yüksek seviyede  olduğu yaz aylarında mı ? Kabarık/kıvırcık ve kullanımı zor saçlar çok yaygın ve kontrol altında tutması...

Devamını Oku »

Mükemmel Sonbahar Saçları İçin Goldwell Stylesign Texture (Yapılandırma)

16 Mayıs 2014 Cuma

 Düz, kıvırcık, yapılandırılmış; bunların hepsinin sonbaharda sergiledikleri performansı gördük. Şimdi sıra bu stilleri test etmede. İster yapısız bir lüle olsun ister geniş bir lüle ya da doğal dalga; yapılandırma dediğimiz şey bunların bozulmaması için var. GOLDWELL, bu...

Devamını Oku »
Müşteri Hizmetleri 0212 211 34 36Hafta İçi 09:00 -18:00