Siparişinizle birlikte ÜCRETSİZ:
  • 0212 211 34 36
  • [email protected]

Jazz Dansı Nedir ? Giyim - Sınıf Yapısı - Caz Dansı Adımları ve Öncüleri

30 Ağustos 2013 Cuma « Tüm Yazılara Dön

Caz dansı, son yıllarda televizyon programları, filmler, müzik videoları ve reklamlarda çok sık kullanıldığı için popülaritesi hızla artan bir dans haline gelmiştir.  İnsanlar, eğlenceli ve enerjik olduğu için caz dansçılarını izlerken çok büyük keyif alıyorlar.

Caz dansı, dansçıların bireysel stillerini ve özgünlüklerini sergileyebildikleri bir dans şeklidir. Her caz dansçısı hareketleri ve adımları kendine göre yorumlar ve öyle gerçekleştirir. Dans Bu tür benzersiz hareket, fantezi ayak, büyük sıçramalar ve hızlı dönüşler oluşan, enerjik ve eğlenceli. Bu zarafet ve denge teşvik olarak excel caz olarak, dansçılar, bale güçlü bir arka plan gerekir.

Giyim:

Caz dersleri rahat ve rahat, bu yüzden kendi giyim seçmek için çekinmeyin. Bir dansçı vücudu çizgiler görünür olması gerekir, ancak, bu yüzden bol giysiler genellikle tavsiye edilmez. Tayt ve mayoları ince, ancak çoğu caz dansçılar caz ya da dans pantolon giymeyi tercih. Sıkı dipleri ayak bileği hareketini kısıtlamak gibi caz pantolon, genellikle çizme kesim ya da alevlendi stilleri vardır. Genellikle caz için yıpranmış Üstler form-montaj tank tops, t-shirt veya mayoları içerir. Birçok sınıf tercihleri ​​gibi, caz ayakkabı satın almadan önce öğretmen ile kontrol edin.

Sınıf Yapısı:

İyi bir caz sınıfı enerji ile patlar. Melodileri göstermek için hip-hop arasında değişen müzik tarzları ile, tek başına yendi Hareket alırsınız. En caz öğretmenler tam bir ısınma ile başlar, daha sonra egzersiz ve izolasyon hareketleri uzanan bir dizi sınıf yol. Izolasyonların vücudun geri kalanına hala devam ederken vücudun bir parçası hareket içerir. Caz dansçılar da süspansiyon sanatını uygulama. Süspansiyon pozisyonlar üzerinden hareket yerine onları durdurma ve dengeleme içerir. En caz öğretmenler kas ağrıları önlemek için aşağı kısa bir serin ile sınıf sona erecek.

Jazz Adımlar:

Bir caz sınıfta, dansçılar her adım benzersiz ve eğlenceli hale getirmek için kendi kişilik eklemek için teşvik edilmektedir. Caz adımları birkaç isim chaines, pike, pirouettes, caz döner ve bazı bale döner, gibi temel döner içerir. Sıçramaları grande Jete, dönüm atlar ve tur Jete içerir. Caz dans imza "caz yürüyüş" dir. Caz kesiminden pek çok farklı tarzlarda gerçekleştirilebilir. Bir başka popüler caz hareket "daralma" dir. Bir daralma arka kavisli dışa ile, gövde sözleşme gerçekleştirilir ve pelvis öne çekilir.

Jazz Dans Öncüleri:

Caz dans tekniğinin babası olarak kabul, Jack Cole müzikaller, filmler, televizyon reklamları ve videoları günümüzde kullanılan teknikler geliştirilmiştir. Onun tarzı izolasyonların, hızlı yön değişiklikleri, açılı yerleştirme ve uzun diz slaytlar vurguladı. Sekiz Tony ödül kazanan, Bob Fosse bir müzikal tiyatro koreograf ve yönetmen, ve bir film yönetmeni oldu. Onun dans stili karakteristik içe diz, yuvarlak omuzlar ve tam vücut izolasyonları vardır. Caz dans kurucusu kabul edilen, Gus Giordano bir ana öğretmen ve yetenekli koreograf oldu. Onun dans stili modern caz dans etkilemiştir.

 

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:


DÜNYANIN GERÇEK ANLAMDA İLK "ULUSLARARASI GEÇERLİ" DOĞAL VE ORGANİK KOZMETİK SERTİFİKASI

20 Ekim 2014 Pazartesi

NaTrue DÜNYANIN GERÇEK ANLAMDA İLK "ULUSLARARASI GEÇERLİ" DOĞAL VE ORGANİK KOZMETİK SERTİFİKASI  NaTrue Brüksel merkezli oluşturulan dünyanın gerçek anlamda ilk uluslararası geçerli Doğal ve Organik Kozmetik Sertifikası'dır. Bugüne...

Devamını Oku »

Goldwell'den Yeni "Men ReShade" Serisi (Kapatıcı): Beyazları Azaltmanın En Erkeksi Yolu!

16 Mayıs 2014 Cuma

                                   (Baltimore, MD) Haziran 2010-  Goldwell erkek saç bakımındaki en son yeniliğini tanıttı: MEN ReShade. MEN ReSHADE profesyonel saç rengi, erkek müşterilerin...

Devamını Oku »

Kabarık ve Asi Saçlar Üzerinde En Yüksek Kontrolü Uygulayın. Goldwell StyleSign Straight (Düzleştirici) Serisini Sunar!

16 Mayıs 2014 Cuma

     Evde oldukça güzel bir saç; dışarıya adım attığınız anda ise kabarık. Kulağa tanıdık mı geliyor? Özellikle nemin en yüksek seviyede  olduğu yaz aylarında mı ? Kabarık/kıvırcık ve kullanımı zor saçlar çok yaygın ve kontrol altında tutması...

Devamını Oku »

Mükemmel Sonbahar Saçları İçin Goldwell Stylesign Texture (Yapılandırma)

16 Mayıs 2014 Cuma

 Düz, kıvırcık, yapılandırılmış; bunların hepsinin sonbaharda sergiledikleri performansı gördük. Şimdi sıra bu stilleri test etmede. İster yapısız bir lüle olsun ister geniş bir lüle ya da doğal dalga; yapılandırma dediğimiz şey bunların bozulmaması için var. GOLDWELL, bu...

Devamını Oku »
Müşteri Hizmetleri 0212 211 34 36Hafta İçi 09:00 -18:00