Güzel Eller İçin Küçük Sırlar

17 Kas 2011
Güzel Eller için Küçük Sırlar

Ellerimizin bizim için her an bir şeyler yapmasını isteriz. Peki ama acaba onlara vücudumuzun diğer bölümleri kadar ilgi gösteriyor aynı titizlikle bakıyor muyuz? İşte siz bunun cevabını düşünürken uzmanlardan kolay uygulanabilecek el bakımı tavsiyeleri:

Ellerimizin bakımının cilt bakımına çok benzediğini biliyor muydunuz? Aynı yüzünüze yaptığınız gibi ellerinizi de yıkadıktan sonra nemlendirin, ellerde güneş lekesi oluşumuna engel olmak için SPF(güneş koruyucu krem) ile koruyun ve düzenli olarak peeling yapın.

Manikürün uzun süre dayanmamasının en büyük nedenlerinden biri çok kat üst üste sürdüğümüz ojemizin kuruması için yeteri kadar beklemememizdir. Her tırnağı oje ile kaplamak için 3 hareketle sürmek idealdir. Kesinlikle beşten fazla olmasın. Ve sakın oje şişelerini sallamayın, içine hava geçmesine ve ojenizin bozulmasına neden olur.

''Tırnakların manikürler arası nefes almaya ihtiyacı var'' diyenlere verilecek tek bir cevap var; TIRNAKLAR ÖLÜDÜR! Ölü tırnağın nefes alması diye birşeyde haliyle sözkonusu olamaz. Tırnakların ihtiyacı olan tek şey tırnak sararması önleyici, renkli oje sürmeden önce tırnağa ilk kat olarak sürülmesi gereken bir tırnak bazı(Basecoat)ve ojeyi korumak için en üste sürülmesi gereken bir tırnak koruyucu (Topcoat) o kadar!

Tırnaklarınıza çeşit çeşit renkte ojeler sürerek hatta farklı renk kombinasyonları yaparak renkli tırnakların keyfini çıkarabilir, törpünüzle farklı tırnak modelleri deneyebilir, tırnak stickerları ile tırnak süsleme yaparak gönlünüzce eğlenebilirsiniz. Sonuçta vücudunuza dövme yaptırmıyorsunuz, beğenmediğiniz, sıkıldığınız anda kurtulmak için tek ihtiyacınız olan bir miktar pamuk ve aseton!