Aromaterapi Masajı ile Rahatlayın!

21 Oca 2013
Aroma Terapi, Aromaterapi Masajı

Aromaterapi masajı özel yağlarla yapılan bir masajdır. Bu yağlar bitki özlerinin karıştırılması ile elde edilir. Masajı etkili kılan şey bu yağların kullanılıyor olması. Çünkü aromaterapi masajların da masajı yapan kişi sakin ve yumuşak hareketler uygular. Diğer masajlarda ki basma ya da çekme hareketleri yoktur. Yani asıl işi özel aroma terapi yağları yapıyor.

Aroma Terapi Masajı

Bu masajın da kökleri uzak doğuya dayanıyor. Özellikle Çin ve Hindistan’da doğduğu düşünülen bu masaj eğer kendinizi şımartmak istiyorsanız ilk aklınıza gelecek yöntem olsun.

Aromaterapi

Masaj esnasında vücuda sürülen yağlar masaj boyunca cildinizi ısıtır ve cildinizi besler. Ancak aromaterapi masajını diğer masajlardan ayıran belirgin özellik “koku” noktası. Kullanılan özel yağlar güzel kokulara sahip oldukları için koku duyusuna da hitap ederek ekstra bir rahatlama sağlıyor.

Aroma Terapi Salon

Bu masajın bir diğer güzel yanı ise kullanılan yağları ihtiyacınıza göre belirleyebiliyor olmanız. Örneğin rahatlamak için masaj yaptırıyorsanız çiçek ve vanilya aromalı yağları, yorgunluğunuzu atmak istiyorsanız biberiye özlü yağları, üst solunum yolları şikayetlerinizden kurtulmak için ise okaliptüs yağını seçebilirsiniz.

Aroma Terapi Merkezi

Hem etkili hem de keyifli bir masaja ihtiyaç duyuyorsanız aromaterapi doğru bir tercih olacaktır.