Protez Tırnak Modelleri

21 Şub 2013
Protez Tırnak Modelleri

Uzun süre kalıcı tırnaklara sahip olmak istemez misiniz? Teknolojinin yardımı ile protez tırnak uygulaması yaptırıp uzun süre kalıcı ve her zaman mükemmel görünen tırnaklara sahip olabilirsiniz. En basit şekliyle bu yönteme tırnak protezi diyebiliriz. Üstelik protez tırnak modelleri oldukça çeşitli.

Protez tırnak ne kadar diye de düşünmeyin. Uygulamanın 1-1.5 ay kalıcılık sağladığı düşünülürse aslında oldukça ekonomik bir yöntem. Eğer bakımını düzenli yaptırırsanız ve dikkatli kullanırsanız bu süreyi 6 aya çıkartabilirsiniz. Sorunlu, kolay kırılan, güçsüz tırnaklarınız varsa protez tırnak sayesinde bu problemlerden kurtulabilirsiniz. Özellikle tırnak batması protez uygulamasına başvurmaya neden olan sebeplerden biri. Protez tırnak fiyatları ise yaklaşık 100 liradan başlıyor. Peki protez tırnak nasıl yapılır? Bu işlemi yaptırmak için öncelikle güvenilir bir merkez bulmanız çok önemli. Bu işlem için kullanılan özel protez tırnak malzemeleri var. Akrilik ya da jel tercih edebilirsiniz. Akrilik toz şeklinde ve bu toz ile tırnağınızın ucuna dolgu yapılıyor. Jel malzeme ise yine tırnağınızın ucuna eklenerek tırnağınızın daha uzun olmasını sağlıyor. Bu işlemler tamamlandıktan sonra tırnağınıza istediğiniz şekil veriliyor. Renkli ve desenli modeller tercih edebileceğiniz gibi french modelleri de tercih edebilirsiniz.

Bütün işlemler yaklaşık 2-3 saat sürüyor. Protez tırnağı kendiniz çıkaramazsınız, çıkartmak için yine bir merkeze başvurmanız gerekiyor. Giderek yaygınlaşması nedeni ile protez tırnak Ankara, İzmir gibi şehirlerde de kolaylıkla uygulatabileceğiniz bir yöntem.

Kübra Gülcemal