Ayak Bakımı Nasıl Yapılmalı

11 Mar 2013
Ayak Bakımı Nasıl Yapılmalı

yaklarınıza bakım yapmanızın hem çok kolay hem de çok yararlı olduğunu biliyor muydunuz? Dilerseniz hemen anlatalım. Ayak bakımı nasıl olmalıdır? Bu konuda pek çok alternatifiniz var. Gelin birlikte bakalım.

  1. Ayak bakımı Suna Dumankaya tarafından önerilen doğal yöntemlerle oldukça kolay. Bu yöntemler limon, nane, lavanta gibi ürünlerle uygulanıyor.
  2. Eğer gün içinde çok yoruluyorsanız ve bu yorgunluğun etkisini ayaklarınızda hissediyorsanız ayaklarınızı limon suyu ile ovabilirsiniz. Limon ayak tırnakları bakımı için de işe yarayacaktır. Çünkü sadece ayak bakımı değil ayak tırnağı bakımı da çok önemli.
  3. Ayaklarınız şişiyor ve ödem topluyorsa bir kovanın içinde sıcak su ve nane koyun. Ilıdıktan sonra da kovaya ayaklarınızı sokun ve rahatlayın.
  4. Lavanta ayak kokusunu önleme konusunda oldukça etkili bir yöntem. Ayaklarınızı temizleyip gözeneklerin açılmasını sağladıktan sonra lavanta yardımı ile ayaklarınızın kötü kokmasını engelleyebilirsiniz.
  5. Ayak bakımında doğal yöntemlerin üstünde çareler arıyorsanız medikal el ayak bakımı yaptırmanız gerekir. Bunun için ayak bakımı merkezleri mevcut. Ayak bakımı Ankara'da yaptırmak isterseniz uygun fiyat fırsatlarını takip edebilirsiniz.

El ayak bakımı nasıl yapılır diyorsanız ve nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız hemen cildinizin neye ihtiyacı olduğunu belirleyin ve bu ihtiyaca uygun yöntemi seçin.

Kübra Gülcemal