Teninizde Doğal Bir Dokunuş

25 Şub 2016

Pürüzsüz, ışıl ışıl ve bebek kadar yumuşak bir tene sahip olmayı kim istemez? Hem güzel görünmek hem de kendinizi iyi hissetmek için yüz ve saç bakımı kadar önemli bir konuda cilt bakımıdır. Vücudumuzun temizlik, nemlendirme gibi bakım adımlarında özenli olmak çok önemlidir.

Günlük hayat içerisinde maruz kaldığımız toksit maddeler ve kirlerden arınmak, tazelenmek, ferahlamak ve sağlıklı bir cilde kavuşmak için kullandığımız ürünlerin kalitesine de dikkat etmeliyiz. Vücut bakımında bitkisel ürünleri tercih ederek bu bakımı sağlayabilirsiniz. Bunun için de satın alacağınız ürünün parabensiz, sülfatsız ve tamamen doğal içerikli bir ürün olmasına dikkat edin.

Beslenme düzeninize dikkat edin, spor yapın

Sağlıklı bir cilt ve saç için dışarıdan yapılan bakım kadar yedikleriniz ve yaşam tarzınız da önemlidir. Sağlıklı beslenme, sebze ve meyvelerin yeteri kadar tüketimi cilt ve saç sağlığınızı da düzenler. Her gün yapılan düzenli yürüyüşler ve sporu bir yaşam tarzı haline getirmek sizi stresten uzaklaştırır hem vücut hem de cildinizi korur.

Bitkisel ürünlerle bakım

Klasik kozmetik ürünler yerine bakım için organik ve doğal bileşenlerden oluşmuş ürünleri tercih edin. Paraben, sülfat, parfüm ve renklendiriciler ile dolu ürünler içerdikleri bu zararlı maddeler ile sağlığınızı da etkileyebilir. Bu sebeple her aşamada doğal vücut bakım ürünleri ile bu sorunu aşabilirsiniz.

Argan yağı ile vücut bakımı

Argan yağı mucizesi sadece saç bakımında değil cilt sorunlarında da etkili olarak kullanılıyor. Kuruluk problemi yaşayanlar, cildinde elastikiyet kaybı olanlar ve çatlak, kırışıklık gibi sorunlar için yaşlanma karşıyı Landoll Nashi Argan Yağı kullanabilirsiniz.

Dr. Scheller ürünleri

Tamamen doğal maddeler ile üretilmiş, badem yağı, çuha çiçeği ve nar özleri ile bütünleşen bakım yağı ile cildiniz emin ellerde. Dr. Scheller Nar Özlü Vücut Bakım Yağı ile cildinizin dayanıklılığını arttırarak dış etkenlere karşı korunmasını sağlayan bu ürün cildin doğal yenilenme sürecini de hızlandırır. İçeriğindeki badem yağı kurumuş ciltleri besler ve yumuşatır. Cuha çiçeği yağı cildi yatıştırır, yağ dengesini korur, nar özleri ise yaşlanma etkilerini geciktiren antioksidanlar içerir. Ferah kokusu sizi rahatlatır. Dr. Scheller ürünleri Paraben, silikon, sentetik yağ ve boya içermez, hayvanlar üzerinde test edilmemiştir.

Marrakesh ürünleri

Fas'ın kenevir tohumu yağı ve argan yağının mükemmel birleşimi ile cilt bakımında üstün performans gösteren Marrakesh ürünleri tamamen doğal içeriklidir. Yağsız formülü hızla emilir, sağlıklı, ışıltılı, pürüzsüz bir cilt görünümü sağlar. Cilt elastikiyetini yeniden kazandırır, nemlendirir, yumuşatır. Shea yağı ve doğal özler ille zenginleştirilmiştir. Paraben içermeyen ürünler arasında yer alır, glüten, boya, propilen glikol, petrol türevleri gibi zararlı maddeler bulunmaz.

Yorumlar

Hiç mesaj bulunmadı

Yeni mesaj