Erkekler İçin Tırnak Bakımı

21 Şub 2013
Erkekler İçin Tırnak Bakımı

Erkeklerin tırnaklarına özen göstermesi, bakım yapması ya da işin uzmanına başvurarak manikür yaptırması pek çok erkek tarafından kabul gören bir şey değildi yakın zamana kadar. Ancak bu durumun yavaş yavaş değiştiğini görmek mümkün. Artık erkekler için manikür yaptırmak, bakımlı ve güzel ellere sahip olmak -saç tıraşı olmak, ayakkabı boyatmak kadar- normal bir durum olarak algılanmaya başlandı.

Ayrıca erkek tırnak bakımı oldukça kolay. İsterseniz manikür yaptırabilir ya da kendiniz basit uygulamalarla evde tırnak bakımınızı yapabilirsiniz.

Erkeklerde tırnak bakımı için gerekli olan en önemli nokta ellerinizi tanımaktan geçiyor. Ellerinizin ve tırnaklarınız tam olarak nasıl bir bakıma ihtiyacı olduğunu belirleyerek işe başlayabilirsiniz.

Unutmayın ki temiz tırnaklar sizin kişisel temizliğinize ne kadar önem verdiğinizin bir göstergesi. Kuru, çabuk yıpranan, sert ellere sahipseniz ilk olarak ellerinize uygun bir nemlendirici kullanmaya başlayabilirsiniz. Tırnaklarınızı ise duş aldıktan sonra kesmeyi tercih edin. Mutlaka tırnaklarınıza uygun bir tırnak makası kullanın. Kendinize bir törpü almaktan ve bunu kullanmaktan çekinmeyin. Çünkü törpü yardımı ile hem tırnaklarınıza daha iyi şekil verebilir, daha sağlıklı görünmelerini sağlayabilir en önemlisi de tırnak kenarlarındaki fazlalıkları temizleyerek tırnaklarınız etinize batmasını engelleyebilirsiniz. Son olarak da tırnaklarını çok dipten kesmemeye özen gösterin.Kübra Gülcemal