Tüm Markalar »

Kahverengi gözlü ve siyah saçlılar için en uygun göz farı renkleri nelerdir?

Kahverengi gözlü ve siyah saçlılar için en uygun göz farı renkleri nelerdir?

Aslında kahverengi gözlü ve siyah saçlılar için bir ya da iki renk doğru far rengi yoktur. Cilt tonunuza göre, birçok rengi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kahverengi göz ve siyah saça far rengi seçmek

Siyah saçlı ve kahverengi gözlü bayanlar gündüz makyajından gece makyajına, kahve, mavi, yeşil, mor, gül pembesi tonlarını rahatlıkla kulanabilirler. Ayrıca siyah ve gri de kullanabilirler, ancak bu iki rengin vurgu yapmak istenilen yerlerde kullanılması daha doğrudur.

Kahverengiler
Siyah saç ve kahverengi gözlüler, günlük makyajda kahverengi tonlarını rahatlıkla kullanabilirler. Ancak düz, tam kahverengi kullanmak iyi bir fikir değildir, gözü daha küçük ve çökük gösterir. Bunun yerine biraz simi ve parlaklığı olan kahverengileri tercih edin. Ayrıca gerekli bölgeleri aydınlatmak ve öne çıkarmak için krem rengi ve açık altın ve şampanya gibi açık renkler de kullanın.

Maviler
MAvi renk farı taşımak zordur ama emin olun ki buna değer. Doğru ton mavi gözlerinizi canlandırır. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, cilt tonunuzdur. Bazı renk tonları, bazı cilt tonları ile uyumlu değildir.

Buz mavisi, hemen her renk cilt tonu ile uyumlu olan mavidir ve ayrıca siyah saç ile de mükemmel uyum sağlar.

Morlar
Birçok tonu ile mor, kahverengi göz ve siyah saç için mükemmel renk seçimidir. Koyu morlar, gece makyajı için çok doğru bir seçim olacaktır.

Pembeler
Gül pembesi rengi size taze ve feminen bir görüntü kazandırır. Ancak pembe de, mavi gibi, cilt tonunuzun önemli olduğu bir renktir. Çok açık pembeler, eğer koyu tenli iseniz, sizi fazla soluk gösterir. Ancak doğru renk pembe ile çok güzel görünürsünüz.

Yeşiller
Kahverengi gözleri öne çıkarmak için yeşil de mükemmel bir seçimdir. Ayrıca yeşil, spektrumda renk tonunu  maviden kahverengiye geçirdiği için siyah saçın hem sıcak hem de soğuk tonları ile uyum sağlar ve sizin de kendiniz için hangi tonun en uygun olduğunu bulmanıza yardımcı olur.

Gri/Siyah
Gri ve siyah gece için ya da buğulu göz (smoky eye) makyajı yapmak için idealdir. Ancak çok koyu veya düz/tek renk siyah kullanmamaya dikkat edin. Koyu renk göz ve saçta simsiyah far çok aşırı durur. Onun yerine, gümüşümsü tonda, biraz parıltısı olan metalik bir tonunu tercih edin. Bu saçınızı olduğundan da koyu gösterir ve gözleriniz canlanır.

Farklı birçok renk ve ton deneyip test edin
Unutmayın ki kahverengi göz ve siyah saçın birçok alt tonu olur; bu yüzden bazı tonlar diğerlerinden daha güzel duracaktır. Birçok numune ve renk denemeyi unutmayın. Birçok denemeden sonra kendinize en yakışan tonlardan gündüz makyajı için ve gece makyajı için ayrı ayrı 2'şer seçim yaparsanız, makyaj masasında işiniz gerçekten çok kolaylaşır.

 


Paylaşım:
Yorumlar
Bu yazılar da ilginizi çekebilir:
11 Mart 2014 Salı
1983 yılında Parma, İtalya’da Bollati ailesi tarafından kurulmuş Davines Grubu, dünya çapındaki bilindik kozmetik şirketleri için uzun vadeli saç bakım ürünleri üreten bir araştırma laboratuarı olarak başladı. İşimizde 10 yıllık deneyimimizden sonra, özel olarak...
11 Mart 2014 Salı
İtalyan Profesyonel Saç Bakım Markası Davines'in Sürdürülebilir Güzellik Açıklaması: "Güzellik dünyayı kurtaracak."  Davines’de, bunun mümkün olduğuna ve süreklilik vizyonumuzun bunu gerçekleştirebileceğine...
11 Mart 2014 Salı
ETİK GÖSTERGESİ “DAVINES DÜNYADAKİ EN BÜYÜK ŞİRKET OLMAYI HEDEFLEMİYOR, FAKAT HERKESİN BAĞLILIĞI SAYESİNDE DÜNYANIN EN GÜZEL VE ETİK ŞİRKETİ OLMAYI HEDEFLİYOR.”   The Carta Etica - genel olarak Davranış Yönetmeliği (Code of Conduct) ya da Etik...
11 Mart 2014 Salı
Doğal Teknoloji Ürünü Formüller, Doğal Çözümler Davines’in “Sürdürülebilir Güzelliği”  yalnızca bir tasarı değil, belli destekleri olan somut bir öğedir, bunlar: Doğa, İnsanoğlu ve Teknoloji. Bu öğeler arasındaki uyum,...